SUOMEN VAPAA-AJANKALASTAJIEN KESKUSJÄRJESTÖ

Toiminnanjohtaja

Olli Saari puh. 050 339 4660

olli.saari@vapaa-ajankalastaja.fi

 

Toimisto

Jaana Piskonen puh. 050 597 4933

jaana.piskonen@vapaa-ajankalastaja.fi

 

Jäsensihteeri

Tarja Lehtimäki puh. 050 576 3302

tarja.lehtimaki@vapaa-ajankalastaja.fi

 

Itä-Suomen konsulentti:

Janne Tarkiainen puh. 044 547 9116

janne.tarkiainen@vapaa-ajankalastaja.fi

 

 

POHJOIS-SAVON VAPAA-AJANKALASTAJAPIIRI  

Perustettu 1.6.2005, 29 jäsenseuraa ja jäseniä lähes 1800.

Piirin tili: Siilinjärven Osuuspankki FI10 478630 20032 492

y-tunnus: 2007337-0

Internet sivut: www.psvapaa-ajankalastajat.fi

Sähköposti: psv.ajankalastajat@gmail.com

Piirin osoite: Koirakoskentie 1324, 74300 Sonkajärvi

 

Puheenjohtaja

Aarne Keurulainen Puijon Pilkki

Vanhanpaikantie 4 as. 4

70260 Kuopio

puh. 041 436 1199

keuru1@gmail.com

 

Varapuheenjohtaja

Ari Kolehmainen Siilin Kalakerho

Kirjokehrääjä 17 C 10

70900 Toivala

puh. 050 3060 753

ari.j.kolehmainen@gmail.com

 

Sihteeri / rahastonhoitaja

Tiina Karhunen Suonenjoen Talvionkijat

Koirakoskentie 1324

74300 Sonkajärvi

puh. 040 586 2472

tiina.karhunen@gmail.com

 

HALLITUKSEN JÄSENET

Pekka Hujanen (PuPi) puh. 050 534 3660, varajaäsen: Martti Lappalainen puh. 050 348 8271

pekka5hujanen@gmail.com

Matti Ruotsalainen (NiPi) puh. 040 703 5269, varajäsen: Matti Heikkinen puh 0400 576 110

Markku Kukkonen (PuPi) puh. 050 599 7353, varajäsen: Hannu Raittila puh. 0400 017 004

markku1kukkonen@gmail.com

Tiina Karhunen (STO) puh. 040 5862 472, varajäsen: Terho Kauhanen puh.  050 599 2690

tiina.karhunen@gmail.com

Ari Kolehmainen (SiiKa) puh. 050 306 0753, varajäsen: Sirpa Kolehmainen puh 040 5088 749

ari.j.kolehmainen@gmail.com

Risto Kamula ( NiPi ) puh. 0400 271 909, varajäsen: Markku Tirronen puh 044 330 6763

risto.kamula@gmail.com

 

KILPAILUTOIMIKUNTA

Aarne Keurulainen, Hannu Raittila, Matti Ruotsalainen, Risto Kamula, Tiina Karhunen, Kalevi Blom, 

Ari Kolehmainen, Aulis Seppänen ja Markku Kukkonen.

NUORISOTOIMIKUNTA

Aarne Keurulainen, Janne Tarkiainen, Annika Puranen, Terho Kauhanen ja Sirpa Kolehmainen.

INTERNET SIVUJEN YLLÄPITO

Tiina Karhunen

TOIMINTAKALENTERIVASTAAVA

Tiina Karhunen

 

 

 

 
 

Ajankohtaista
15.06.2021 22:39 ONKI24 SEURAHAASTE - ilmoittaudu mukaan kisaan 21.6. mennessä! Lisää >>
15.06.2021 22:35 SVKn tiedote: Suomen kovimmat viehekalastajat ottavat 18.-19.6. mittaa toisistaan Puruvedellä Lisää >>
25.05.2021 16:43 Päivitetty ohjeistus koskien kalastuskilpailujen järjestämistä, 24.05.2021 Lisää >>
24.05.2021 15:56 SVKn seurakirje 2-2021 Lisää >>
14.05.2021 18:51 SVKn tiedote: Suomen Vapaa-ajankalastajien ONKI24 haastaa kilpailemaan kellon ympäri lauantaina 3.7. Lisää >>
25.03.2021 15:01 Poikkeusluvat kilpailujen kalasaaliiden myyntiin Pohjois-Savon elyn alueella Lisää >>

 

 

 

 

 

 

©2021 Pohjois-Savon Vapaa-ajankalastajapiiri - MMD Networks Oy